სსიპ - კოლეჯი “გლდანის პროფესიული მომზადების ცენტრი“ პროფესიული განათლების ეროვნული ჯილდოს გამარჯვებულია 2 საკონკურსო ნომინაციაში
წლის პროფესიული განათლების მასწავლებელი - გურო დავითლიძე; წლის პროფესიული განათლების პროგრამა - ინდუსტრიული დიზაინის შესრულება. ✔️ ალექსანდრე წულაძემ წლის პროფესიული პროგრამის გამარჯვებულს კუთვნილი ჯილდო პირადად გადასცა და კონკურსის გამარჯვებულებს მიღწეული წარმატება მიულოცა. პროფესიული განათლების ეროვნული ჯილდოს ყოველწლიური კონკურსი, საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მხარდაჭერით, ათასწლეულის ფონდის ორგანიზებით 2017 წლიდან იმართება. მისი მიზანია პროფესიული განათლების, როგორც ქვეყნის ეკონომიკის გაძლიერების მნიშვნელოვანი კომპონენტის, განვითარება და პოპულარიზაცია. კონკურსის გენერალური სპონსორია გუდავაძე-პატარკაციშვილის ფონდი. კოლეჯი მადლობას უხდის კონკურსში ჩართულ მხარეებს აღიარებისა და დაფასებისთვის. ვრცლად